2018-12-11 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,41 EUR 1,42 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-07 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2592 tuczników w 18 partiach z czego sprzedano 8 partii – 1430 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2982 z dnia 2018-12-11 cena za kilogram wynosi 6,06 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Coraz bliżej świąt, a tymczasem cena zamiast rosnąć – spada. Niby tylko o jeden cent, a taka zmiana w ostatnich tygodniach ciągle się pojawiała. Tym razem jest jednak inaczej. Tuczniki bardzo słabo się sprzedały. Sprzedano zaledwie 55% wystawionych na aukcji tuczników. Zwykle wtorkowa giełda jest dość ważna dla ustalenia ceny. Wygląda na to, że nie ma większego zapotrzebowania na tuczniki ze strony zakładów mięsnych. Jutro na Dużej Giełdzie wzrostu nie będzie. A może będzie spadek?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz