2018-12-13 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,70 DKK -0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-06 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5753 z dnia 2018-12-13 cena za kilogram wynosi 4,89 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 51 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Niedługo cieszyli się Duńczycy się podwyżką. Cena utrzymała się jedynie przez tydzień. W zeszłym tygodniu podniesiono cenę aby teraz ją obniżyć. O tę samą kwotę. Koniec ewentualnych podwyżek na ten rok. Teraz czeka wszystkich wegetacja, i to do lutego. Co więcej, teraz jedyne co może spotkać hodowców to obniżki, pozostaje tylko pytanie – jak głębokie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz