2018-12-13 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 290 DKK 280 DKK +10 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 270 DKK 260 DKK +10 DKK
konwencjonalne 260 DKK 250 DKK +10 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-12-13 wynosi 0,5753

Notowanie obowiązuje od 17.12 do 23.12.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Po tygodniu przestoju ceny warchlaków ponownie zaczęły rosnąć. Najwyraźniej europejscy hodowcy wierzą w to, że za kwartał jednak będzie można zarobić na tuczu. Biada jednak naszym hodowcom, którzy sprzedają teraz tuczniki ze stratą i z tygodnia na tydzień muszą liczyć się z wyższymi cenami warchlaków do tuczu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz