2018-12-14 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,41 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-11 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1940 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 4 partie – 720 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3031 z dnia 2018-12-14 cena za kilogram wynosi 6,02 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na niemieckiej Małej Giełdzie widać drastyczny spadek zapotrzebowania na tuczniki. Sprzedało się zaledwie 38% wystawionych na aukcji tuczników. Aż dziw, że cena spadła tylko o jeden cent. Ale to oznacza, że w przyszłym tygodniu można oczekiwać głębszych obniżek. Nadwyżka podaży nad popytem będzie narastać.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz