2018-12-19 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-12 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2846 z dnia 2018-12-19 cena za kilogram wynosi 5,83 PLN.

Cena obowiązuje od 20.12 do 26.12.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Duża Giełda bez zmian. Spodziewany był nawet spadek biorąc pod uwagę dane historyczne z lat ubiegłych. W przeliczeniu na złotówki cena skorygowała się o 2 grosze. Najprawdopodobniej cena w Niemczech pozostała bez zmian tylko dlatego, że cena szoruje po dnie. Wygląda na to, że nie było podstaw do tego żeby jeszcze bardziej obniżyć. Obniżki nie są jednak wykluczone, jeżeli będzie narastać nadwyżka, a teraz w okresie do końca roku nie będzie gdzie sprzedać tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz