2018-12-20 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,50 DKK -0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-13 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5738 z dnia 2018-12-20 cena za kilogram wynosi 4,76 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 52 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy ponownie obniżyli cenę skupu swoich tuczników. Drugi tydzień z rzędu jest to spadek o 0,20 DKK. W przeliczeniu na złotówki cena spadła o 23 grosze. To spory spadek. U nas oficjalnie spadków się nie ogłasza, ale zakłady płacą coraz mniej. Dlaczego? Bo nie ma już zapotrzebowania na tuczniki. Rosnąca przewaga podaży nad popytem to wystarczający argument.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz