2018-12-20 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 290 DKK 290 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 270 DKK 270 DKK bez zmian
konwencjonalne 260 DKK 260 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-12-20 wynosi 0,5738

Notowanie obowiązuje od 24.12 do 30.12.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Warchlaki duńskie utrzymały cenę z poprzedniego tygodnia. Ceny są stosunkowo wysokie i raczej nie ma co liczyć na obniżkę. Być może zapotrzebowanie w najbliższym tygodniu trochę się zmniejszy, ale kolejka na zwierzęta hodowlane była na tyle duża, że ten okres jedynie ją rozładuje. Dopiero styczniowe wydarzenia rynkowe będą mogły wpłynąć na ceny warchlaków. Póki co mamy spokój, że względu na zatrzymanie się marszu ASF na Zachód. Ale to się zmieni na wiosnę.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz