2019-01-02 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-26 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,3016 z dnia 2019-01-02 cena za kilogram wynosi 5,85 PLN.

Cena obowiązuje od 03.01 do 09.01.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Wygląda na to, że nawet Niemcy z VEZG twierdzą, że gorzej już być nie może. Cena na początek roku pozostała na niezmienionym poziomie. Panuje teraz stabilizacja, po której trudno ocenić , w którą stronę ruszą teraz notowania. Każdy ruch jest możliwy, choć nie należy się spodziewać gwałtownego wzrostu w najbliższych tygodniach.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz