2019-01-03 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-27 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5762 z dnia 2019-01-03 cena za kilogram wynosi 4,78 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 02 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Tuczniki także w Danii pozostały na tym samym poziomie co w zeszłym tygodniu. Jak widać Danish Crown wpisuje się w obowiązujący na rynku europejskim. Czekamy na rozwój sytuacji na światowych rynkach tak aby była nadzieja dla naszych hodowców. 8,30 DKK to także słaba cena dla Duńczyków. Jedyne co można teraz zrobić to ciąć koszty w każdy możliwy sposób.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz