2019-01-03 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 295 DKK 290 DKK +5 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 275 DKK 270 DKK +5 DKK
konwencjonalne 265 DKK 260 DKK +5 DKK

Kurs DKK z dnia 2019-01-03 wynosi 0,5762

Notowanie obowiązuje od 07.01 do 13.01.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Po chwili odpoczynku warchlaki w Danii ponownie drożeją. Tym razem o 5 DKK. Niby niewiele, ale to jednak podwyżka kiedy na rynku tuczników na podwyżki nie ma co na nie liczyć. Utrzymanie ceny w ostatnim czasie wynikało jedynie ze zmniejszenia popytu na warchlaki ze względu na okres świąteczny. Trudności ze sprzedażą tuczników uniemożliwiały przyjęcie nowych zwierząt. Teraz obiekty się luzują, więc ponownie rośnie zapotrzebowanie na warchlaki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz