2019-01-04 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,39 EUR 1,40 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-14 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2790 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 6 partii – 1170 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3018 z dnia 2019-01-04 cena za kilogram wynosi 5,98 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie dalej słabo sprzedają się tuczniki. Jeszcze nie ma przełamania na które tak długo czekamy. Ale jeszcze musimy poczekać i to kilka tygodni może potrwać. Nie widać na horyzoncie nadziei na to by mogło by być lepiej. Za kilka tygodni sytuacja będzie zgoła inna, ale jeszcze nie teraz. Poczekamy – zobaczymy.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz