2019-01-09 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-02 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2989 z dnia 2019-01-09 cena za kilogram wynosi 5,85 PLN.

Cena obowiązuje od 10.01 do 16.01.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

VEZG utrzymało kolejny tydzień cenę bez zmian. 1,36 EUR to poziom niezadowalający, ale niestety trzeba się z nim pogodzić. Czekamy na lepsze czasy. Jeszcze trochę, kilka tygodni i powinna się sytuacja rynkowa zmieniać. Będzie cieplej, i konsumpcja wieprzowiny powinna rosnąć. Styczeń jest tradycyjnie słabym miesiącem, więc niestety nie ma zaskoczenia cenowego.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz