2019-01-10 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-03 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5767 z dnia 2019-01-10 cena za kilogram wynosi 4,78 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 03 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy utrzymują cenę skupu swoich tuczników w związku z tym nie ma co spodziewać się jakichś istotnych zmian na rynkach. Na pewno nie na lepsze. Działa to w obie strony. W Danii ceny są dość stabilne więc ze względu na spokój na rynku niemieckim i pewnie w przyszłym tygodniu będzie utrzymana cena skupu w Danii.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz