2019-01-11 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,39 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-04 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 20600 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 11 partii – 1880 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2957 z dnia 2019-01-11 cena za kilogram wynosi 6,02 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda miała ostatnio awarię przez co nie było ostatniego notowania we wtorek. Teraz po tygodniowej przerwie Mała Giełda zanotowała niewielką zmianę bo o 1 cent. Także więc potwierdzamy stabilizację na rynku. Nie będzie zatem podwyżek w przyszłym tygodniu. Jedynie cenę mogą podnieść te zakłady, które za bardzo dusiły ceną hodowców.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz