2019-01-17 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 305 DKK 305 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 285 DKK 285 DKK bez zmian
konwencjonalne 275 DKK 275 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2019-01-17 wynosi 0,5744

Notowanie obowiązuje od 21.01 do 27.01.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Warchlaki duńskie ponownie wyhamowały. Być może skończył się entuzjazm nabywców wierzących w to, że będzie można zarobić na tucznikach. Rosnący rozstrzał pomiędzy cenami skupu a cenami warchlaków nawet u najbardziej wytrwałych hodowców może budzić wątpliwości czy warto tak ryzykować. Czy tuczniki podrożeją na tyle żeby dać zarobić na tuczu?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz