2019-01-22 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,42 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-18 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 2200 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 8 partii – 1240 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2862 z dnia 2019-01-22 cena za kilogram wynosi 6,08 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Nie będzie wzrostów cen tuczników w bieżącym i przyszłym tygodniu. Cena na Małej Giełdzie została utrzymana bez zmian. Nie ma tu żadnego zaskoczenia. Na rynku nie było przesłanek do tego aby cena rosła. Nie ma też podstaw do podwyżek cen w przyszłym tygodniu. Nie można się spodziewać zmiany na Dużej Giełdzie, a co za tym idzie także w polskich skupach.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz