2019-01-23 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-16 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2867 z dnia 2019-01-23 cena za kilogram wynosi 5,83 PLN.

Cena obowiązuje od 24.01 do 30.01.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Kolejny tydzień stabilizacji na Dużej Giełdzie, nie było zaskoczenia, spodziewaliśmy się takiej sytuacji. Pozytywem jaki można zauważyć, że najwyraźniej sięgnęliśmy dna. Gorzej nie będzie. Jeszcze nie teraz, ale już w najbliższych tygodniach cena może wzrosnąć. W lutym można spodziewać się niewielkich wzrostów.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz