2019-01-24 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-17 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5752 z dnia 2019-01-24 cena za kilogram wynosi 4,77 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 05 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Tak samo jak na niemieckich rynkach skupu tuczników, w Danii ceny pozostały bez zmian. Spadków już nie będzie, ale na wzrosty nasi hodowcy muszą jeszcze poczekać. Nie ma większego zapotrzebowania na wieprzowinę i na razie nie będzie. W lutym jednak ceny powinny już zacząć rosnąć, ponieważ będą kończyć się zapasy mięsa, które trzeba będzie uzupełnić.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz