Po co potrzebny Ci raport BIK?

Rolnik bez kredytu nie ujedzie. Cała produkcja rolna opiera się na kredytowaniu. Ważne jest zatem aby ten kredyt otrzymać. Raport BIK jest w tym bardzo pomocny.

Nie taki BIK straszny jak go malują

Raport BIK zwykle kojarzy się z problemami, ale nie zawsze tak musi być. Jeżeli dowiesz się tego co o Tobie wie bank, możesz wykorzystać to na swoją korzyść. Dzięki temu możesz od razu poznać jakie szanse masz na kredyt. Zawsze możesz się poprawić tak aby uzyskać kredyt albo poprawić warunki na jakich go otrzymasz. Lepszy rating w Biurze Informacji Kredytowej to możliwość wynegocjowania niższego oprocentowania, niższej prowizji, mniejszych zabezpieczeń. Możesz też otrzymać większy kredyt.

BIK w obronie Twoich interesów

Biuro Informacji Kredytowej pomaga też w bieżącym zabezpieczaniu się przed oszustwami i pojawiającym się nowym zadłużeniem. Chodzi tu o długi, o których nawet nie wiesz. To nie tylko oszustwa, to zaginione albo zapomniane faktury, które dają o sobie znać kiedy starasz się o kredyt. Aby się przed tym zabezpieczeń BIK udostępnia usługę Pakiet BIK. W tej usłudze możesz w ciągu roku pobrać 12 razy raport na swój temat. Sprawdzisz historię Twoich kredytów i innych zobowiązań. Co więcej będziesz przez rok otrzymywać Alerty BIK, dzięki którym dostaniesz ostrzeżenie o zaległościach lub próbie wyłudzenia. Ale to nie wszystko. W ramach pakietu otrzymasz Wskaźnik BIK pokazujący bieżący status Twoich zobowiązań przez 12 miesięcy.

Jak uzyskać informacje z BIK?

Raport BIK możesz pobrać ze strony internetowej Biura Informacji Kredytowej klikając tutaj. Jeżeli interesuje Cię stałe zabezpieczenie przed zadłużeniem i bieżący monitoring Twojej sytuacji kredytowej, możesz zamówić Pakiet BIK klikając tutaj.