2019-01-25 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,42 EUR +4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-22 oznacza to wzrost ceny o 4 centy.

Na aukcji wystawiono 2015 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,2935 z dnia 2019-01-25 cena za kilogram wynosi 6,27 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Niespodziewany wzrost ceny na Małej Giełdzie. Całkiem spora ilość tuczników, bo ponad 2 tysiące sztuk wystawiona na aukcji w całości się sprzedała. I to w wyższych cenach – cena wzrosła aż o 4 centy. Ten zaskakujący wzrost teoretycznie może stanowić impuls do rozpoczęcia wzrostów. Choć nie jest wykluczona korekta na wtorkowej giełdzie, ponieważ może to być tylko pojedynczy wyskok.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz