2019-01-25 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
39,00 EUR 38,50 EUR +0,50 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-18 oznacza to wzrost ceny o 50 centów.

Cena obowiązuje od 28.01 do 03.02.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Warchlaki jak drożały, tak drożeją. Może to wynikać z tego, że prognozy mówią o znacznym spadku pogłowia trzody w Chinach spowodowanym Afrykańskim Pomorem Świń. Najwyraźniej zachodni hodowcy liczą, że te prognozy się sprawdzą i od drugiego kwartału bieżącego roku ceny będą szybko rosnąć. Tak czy inaczej – rosną koszty produkcji.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz