Budowa chlewni – procedury uzyskiwania pozwoleń

Budowa chlewni nie jest łatwym przedsięwzięciem. Wiąże się z uzyskaniem wielu pozwoleń. Przypominamy zatem poradnik, który w tym pomoże.

Polscy hodowcy chcą się rozwijać

Ostatnie lata to kolejne utrudnienia związane ze zwiększaniem produkcji trzody chlewnej. Budowa chlewni lub ich rozbudowa to droga przez mękę. Polscy hodowcy chcą się rozwijać i zwiększać produkcję, ale trudności z którymi wiąże się budowa chlewni wielu z nich zniechęca. Jeżeli sami nie będziemy zwiększać produkcji trzody, będziemy zmuszeni do wzrostu importu wieprzowiny.

Przeczytaj o tym jak sobie z tym poradzić

Przypominamy zatem publikację przygotowaną przez Polsus, a sfinansowaną ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Podsumowuje ona wszystkie etapy, jakie należy przebrnąć przy budowie i rozbudowie chlewni.

Zagadnienia zawarte w publikacji

  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego a decyzja o warunkach zabudowy
  • Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU)
  • Konieczność uzyskania pozwolenia na budowę
  • Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego
  • Zmiana warunków realizacji przedsięwzięcia określonych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
  • Wykaz aktów prawnych
  • Wzory wniosków i oświadczeń

Pomóżmy sobie nawzajem

Problem budowy chlewni w naszym kraju nie jest nowy, a mimo to nie ma tutaj prostego rozwiązania. Póki co hodowcy pragnący budować lub rozbudować chlewnie muszą radzić sobie sami. Jest to trudna droga wymagająca wiele samozaparcia i szczęścia. Ufamy zatem, że poradnik będzie pomocny w tym przedsięwzięciu i nasza, krajowa produkcja trzody chlewnej będzie się rozwijać. Jeżeli możecie pomóc sobie nawzajem zapraszamy do kontaktu.

Poradnik możesz pobrać tutaj: broszura – budowa chlewni.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/