2019-01-29 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,46 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-25 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 2585 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 12 partii, 2090 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2974 z dnia 2019-01-29 cena za kilogram wynosi 6,27 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie pozostała bez zmian. Nie została skorygowana mimo tego, że 1/5 tuczników nie znalazła nabywcy. Oznacza to, że spadków już nie będzie. Tylko wzrosty. Ale w jutrzejszym notowaniu Dużej Giełdy nie należy spodziewać się jeszcze sensacji. Najprawdopodobniej jutro także ceny pozostaną bez zmian.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz