2019-01-30 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-23 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2952 z dnia 2019-01-30 cena za kilogram wynosi 5,84 PLN.

Cena obowiązuje od 31.01 do 06.02.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Zgodnie z oczekiwaniami na podstawie wczorajszego notowania Małej Giełdy, Duża Giełda nie zaskoczyła. Utrzymano na kolejny tydzień cenę bez zmian. Cena nie drgnęła ani o centa, ale wkrótce to się zmieni. Możecie być spokojni, bo sięgnęliśmy dna. Gorzej już nie będzie. Teraz pozostaje tylko czekać na pozytywny sygnał z rynku.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz