2019-01-31 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-24 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5733 z dnia 2019-01-31 cena za kilogram wynosi 4,76 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 06 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Tuczniki w Danii bez zaskoczenia. Cena pozostała bez zmian na kolejny tydzień. Jeżeli chodzi o Danię to jeszcze długo pewnie tak pozostanie. Potwierdza to tendencje rynkowe, że nie będzie podwyżek w skupach w najbliższym czasie. Warchlaki ciągle drożeją to oznacza rosnące koszty produkcji, za tym będą prędzej czy później wzrosnąć także przychody.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz