2019-02-01 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,46 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-29 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 2585 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 12 partii, 2090 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2706 z dnia 2019-02-01 cena za kilogram wynosi 6,24 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie jeszcze bez zmian, choć tuczniki bardzo dobrze się sprzedają. Duża ilość zwierząt wystawiona na aukcji znalazła nabywców. Oznacza to, że zapotrzebowanie na tuczniki jest. Teraz już brakuje tylko niewielkiego “popchnięcia” aby cena zaczęła rosnąć. Niewykluczone, że w ciągu dwóch następnych tygodni to nastąpi. Czekamy tego jak kania dżdżu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz