2019-02-05 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,49 EUR 1,46 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-01 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 3250 tuczników w 20 partiach z czego sprzedano 18 partii, 2905 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2869 z dnia 2019-02-05 cena za kilogram wynosi 6,39 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Dobry sygnał dla naszych hodowców. Bardzo duża ilość tuczników wystawiona na aukcji i blisko 90% znalazło nabywców. Co więcej cena wzrosła o 3 centy! To oznacza duże zapotrzebowanie na tuczniki za które odbiorcy są w stanie więcej płacić. Jutro na Dużej Giełdzie jest spora szansa na podwyżkę, cena już spadać nie będzie. Przy tym co się dzisiaj stało na Małej Giełdzie oznacza, że jesteśmy w trwałym trendzie. Nadchodzą dobre czasy, ci którzy przetrzymali mają szansę odrobić straty. Jeżeli cena jutro nie wzrośnie, to będzie oznaczało, że niemieckie ubojnie próbują zdusić cenę.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz