2019-02-06 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,36 EUR +4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-30 oznacza to wzrost ceny o 4 centy.

Przy kursie EUR 4,2936 z dnia 2019-02-06 cena za kilogram wynosi 6,01 PLN.

Cena obowiązuje od 07.02 do 13.02.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

No i ceny ruszyły. I to nawet nie powoli, jak żółw ociężale. Wzrost o 4 centy oznacza, że cena była duszona do pewnego czasu i nie dało się jej więcej utrzymać. Ładny wzrost jak na początek, a przecież hodowcy mają apetyt na więcej. Muszą pokryć rosnące od dawna koszty i zrekompensować sobie dotychczasowe straty. Dobra wiadomość jest taka, że po tej podwyżce można spodziewać się kolejnych. Nareszcie!


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz