2019-02-07 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,30 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-01-31 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5763 z dnia 2019-02-07 cena za kilogram wynosi 4,90 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 07 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy podnieśli ceny skupu. To bardzo ważny sygnał dla rynku, ponieważ zmiany cen w Danii są bardzo rzadkie. Jeżeli zmieniają cenę to oznacza trwałe zmiany. Wpisują się oni w trend wzrostowy na rynkach niemieckich. Obie niemieckie giełdy zanotowały zwyżki. Czas najwyższy, bo napięcie wśród hodowców rosło. Ceny rosną i będą rosły. Jeżeli nie musicie, nie sprzedawajcie tuczników w najbliższym czasie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz