2019-02-08 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,43 EUR 1,49 EUR -6 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-05 oznacza to spadek ceny o 6 centów.

Na aukcji wystawiono 3865 tuczników w 24 partiach z czego sprzedano 12 partii, 2125 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3082 z dnia 2019-02-08 cena za kilogram wynosi 6,16 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Trochę zaskakujący spadek ceny skupu na Małej Giełdzie. Najprawdopodobniej wynika to z dużej liczby wystawionej na aukcji tuczników. Piątkowa giełda ma zwykle mniejsze zapotrzebowanie na żywiec, tymczasem jednak próbowano ich sprzedać bardzo dużo. Więcej niż trzeba. Jednak o ceny skupu byłbym spokojny. Pozostałe notowania wskazują na trwałość trendu wzrostowego. Zarówno Duża Giełda i Danish Crown niechętnie podnoszą ceną. Teraz jednak to zrobili. Najprawdopodobniej Mała Giełda skoryguje cenę we wtorek.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz