2019-02-12 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,43 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-08 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2920 tuczników w 20 partiach z czego sprzedano 10 partii, 1410 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3268 z dnia 2019-02-12 cena za kilogram wynosi 6,23 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie skorygowała się o 1 cent. Ta niewielka podwyżka może byłaby bez znaczenia, ale tym razem wzrósł także kurs Euro. I to o tyle, że obniżka z zeszłego piątku została zniwelowana. Jutro na Dużej Giełdzie spodziewać się można stabilizacji. Cena powinna pozostać bez zmian. Ciekawostką jest to, że cena na Małej Giełdzie wzrosła mimo słabej sprzedaży. Można wnioskować, że na kupujący nie chcą, ale muszą płacić więcej.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz