2019-02-13 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,40 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-06 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,3312 z dnia 2019-02-13 cena za kilogram wynosi 6,06 PLN.

Cena obowiązuje od 14.02 do 20.02.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Zgodnie z oczekiwaniami dzisiaj ceny na Dużej Giełdzie pozostały bez zmian. Mimo sporej korekty na Małej Giełdzie nie było podstaw do tego aby ceny spadły. Co więcej cena w przeliczeniu na złotówki nawet nieco wzrosła – o 5 groszy. Na ceny w skupach może się to nie przełoży, ale ci, którzy mają ceny w odniesieniu do niemieckiej giełdy dostaną ekstra pieniądze. Niedługo dalsze podwyżki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz