2019-02-15 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,44 EUR +2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-12 oznacza to wzrost ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 2600 tuczników w 15 partiach z czego sprzedano 13 partii, 2250 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3243 z dnia 2019-02-15 cena za kilogram wynosi 6,31 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Zgodnie z oczekiwaniami Mała Giełda odrabia straty. Poprzednio cena skupu wzrosła o 1 cent, teraz o kolejne 2 centy. Mimo tego, że spadek ceny sprzed tygodnia był dość znaczny, nie było podstaw do tego aby cena spadła. Musiała nastąpić korekta. I jest. We wtorek ponownie można spodziewać się wzrostu ceny na Małej Giełdzie. A co będzie na innych rynkach? Na pewno nie gorzej.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz