2019-02-20 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,40 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-13 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,3371 z dnia 2019-02-20 cena za kilogram wynosi 6,07 PLN.

Cena obowiązuje od 21.02 do 27.02.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Cena na Dużej Giełdzie zgodnie z przewidywaniami zatrzymała się na kolejny tydzień. Ale to tylko chwilowy przestój. Brakuje małego prztyczka, aby cena ponownie mogła ruszyć w górę. Ci którzy kupili wcześniej warchlaka powinni być zadowoleni. Cena jeszcze wzrośnie. Nie da się przewidzieć dokładnie ani dna ani szczytu, ale wielu z Was będzie blisko i odbije sobie część strat.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz