2019-02-27 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,40 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-20 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,3173 z dnia 2019-02-27 cena za kilogram wynosi 6,04 PLN.

Cena obowiązuje od 28.02 do 06.03.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Duża Giełda ponownie utrzymała cenę bez zmian. Rynek mięsa nie przyjmuje jednak tyle mięsa ile spodziewaliby się upłynnić producenci. Póki co relatywnie cena jednak spadła. To wynika z przeliczenia ceny VEZG po kursie Euro. W wyniku umocnienia się złotówki do euro, cena spadła o 3 grosze. Niby niewiele, ale nie jest to cena jaką byśmy chcieli zobaczyć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz