2019-02-28 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,50 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-21 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5778 z dnia 2019-02-28 cena za kilogram wynosi 4,91 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 09 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Zgodnie z oczekiwaniami cena skupu tuczników w Danii pozostała bez zmian. Wpisuje się ona w europejski trend cenowy. Spadku co prawda nie będzie, ale wzrost jest zatrzymany. Najprawdopodobniej jeszcze w przyszłym tygodniu cena pozostanie bez zmian. To nie jest jeszcze szczyt ceny, ale chwilowy przestój wynikający z mniejszej niż zakładana konsumpcji.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz