2019-03-05 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,47 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-01 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 3650 tuczników w 23 partiach z czego sprzedano 10 partii, 1635 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3018 z dnia 2019-03-05 cena za kilogram wynosi 6,28 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda skorygowała cenę o 1 cent. Ta niewielka korekta spowodowana jest dużą podażą tuczników na giełdzie, znacznie większą od popytu. Nie sprzedano nawet połowy tuczników. Mimo to cena spadła tylko o symboliczny cent. Jutro na Dużej Giełdzie można oczekiwać utrzymania ceny. Nie ma wyraźnych podstaw do obniżek, mimo mniejszego zapotrzebowania na mięso.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz