2019-03-06 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,40 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-27 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,2992 z dnia 2019-03-06 cena za kilogram wynosi 6,02 PLN.

Cena obowiązuje od 07.03 do 13.03.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Chwilowy przystanek na drodze do przyzwoitych cen skupu. Kolejny tydzień mamy na Dużej Giełdzie cenę 1,40 EUR, co nie odpowiada cenom adekwatnym wzrostowi kosztów produkcji trzody chlewnej. Spokojnie, nie jest to jeszcze szczyt na ten rok, przed nami wiele tygodni dobrych cen. Ale jeszcze nie teraz, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz