2019-03-07 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,50 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-02-28 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5766 z dnia 2019-03-07 cena za kilogram wynosi 5,02 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 11 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Wbrew temu co się dzieje na rynku niemieckim, Duńczycy podnieśli cenę skupu o 0,20 DKK. Jest to nieco zaskakujące, bo wydawało się, że światowe rynki wskazują na słaby popyt na wieprzowinę. Tymczasem Danish Crown zdecydowało się na podwyżkę. Tak więc jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu jest spora szansa na zmianę – ze stabilizacji na wzrost.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz