2019-03-07 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 370 DKK 360 DKK +10 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 355 DKK 345 DKK +10 DKK
konwencjonalne 345 DKK 335 DKK +10 DKK

Kurs DKK z dnia 2019-03-07 wynosi 0,5766

Notowanie obowiązuje od 11.03 do 17.03.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Warchlaki w Danii ponownie podrożały – o 10 DKK. To powrót do serii podwyżek, z którymi mamy do czynienia od kilku miesięcy. Oj kroi się podwyżka na rynku tuczników, choć nie wiadomo kiedy. Do Wielkanocy raczej powinniśmy się spodziewać większej zmiany. Na lepsze, oczywiście. Oczekiwany szczyt cen w tym roku rośnie wraz  z rosnącymi kosztami produkcji.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz