2019-03-08 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,47 EUR 1,46 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-05 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1595 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano 10 partii, 1415 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3068 z dnia 2019-03-08 cena za kilogram wynosi 6,33 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Dobre wieści dla producentów trzody chlewnej. Na Małej Giełdzie niewielka zmiana na lepsze czyli korekta o 1 cent. Symbolicznie, ale ważniejsze jest to, że na aukcji wystawiono niewiele tuczników i prawie wszystkie zostały sprzedane. Potwierdza to tendencję wskazaną wczoraj przez Danish Crown. Jest więc spora szansa na wzrost cen skupu w przyszłym tygodniu. W zależności od tego co wydarzy się we wtorek.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz