2019-03-12 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,47 EUR 1,47 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-08 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 2603 tuczników w 17 partiach z czego sprzedano 11 partii, 1563 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2976 z dnia 2019-03-12 cena za kilogram wynosi 6,32 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mimo tego co się działo w Danii i w zeszłym tygodniu to jednak Niemcy na Małej Giełdzie nie podnieśli ceny. Sprzedało się dzisiaj zaledwie 60% wystawionych na aukcji zwierząt. To stosunkowo niewiele, choć wystarczająco by cena jeszcze nie spadła. Jutro na Dużej Giełdzie można spodziewać utrzymania ceny na niezmienionym poziomie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz