2019-03-13 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,43 EUR 1,40 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-06 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Przy kursie EUR 4,3006 z dnia 2019-03-13 cena za kilogram wynosi 6,15 PLN.

Cena obowiązuje od 14.03 do 20.03.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Jednak wbrew temu co zrobiła Mała Giełda, mamy podwyżkę na Dużej Giełdzie. Jest to pewne zaskoczenie, ale czas najwyższy. Nie jest to też mała podwyżka, bo 3 centy to nie w kij dmuchał. Jest spora szansa na to, że teraz zacznie się seria podwyżek. Jeżeli hodowcy wstrzymają dostawy, odbiorcy będą zmuszeni podnieść ceny ponownie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz