2019-03-14 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,90 DKK 8,70 DKK + 0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-07 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5765 z dnia 2019-03-14 cena za kilogram wynosi 5,13 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 12 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Cena w Danii w tym tygodniu ponownie wzrosła. Kolejny tydzień z podwyżką o 0,20 DKK. To spora jak na duńskie warunki podwyżka. To otwarta droga do podwyżek w kolejnym tygodniu. Jeżeli hodowcy wstrzymają dostawy do zakładów podwyżki szybko nabiorą tempa. To dobra wiadomość dla hodowców, a niekoniecznie dobra dla nabywców.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz