2019-03-14 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 390 DKK 370 DKK +20 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 375 DKK 355 DKK +20 DKK
konwencjonalne 365 DKK 345 DKK +20 DKK

Kurs DKK z dnia 2019-03-14 wynosi 0,5765

Notowanie obowiązuje od 18.03 do 24.03.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Warchlaki w Danii wystrzeliły w kosmos. Podrożały aż o 20 DKK. To duża podwyżka. Widać zapotrzebowanie na materiał do hodowli rośnie w zastraszającym tempie. A to znacznie podnosi znacznie koszty produkcji. Czy w takim razie jest szansa na to, by przy tym poziomie cen zarobić na tuczu? I jak mocno jeszcze warchlaki podrożeją?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz