2019-03-15 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,54 EUR 1,47 EUR +7 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-12 oznacza to wzrost ceny o 7 centów.

Na aukcji wystawiono 2085 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii, 1905 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3037 z dnia 2019-03-15 cena za kilogram wynosi 6,63 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Znaczny wzrost na Małej Giełdzie. I to aż o 7 centów. Wzrostu cen oczekujemy już od dawna, ale tak dużej zmiany i tak szybko raczej się nie spodziewaliśmy. Co ciekawe, mimo wysokich cen nie sprzedano wszystkich tuczników. Oznaczać to może jeszcze większe oczekiwania hodowców co do cen skupu. W tym tygodniu ceny powinny kontynuować wzrosty.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz