2019-03-19 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,56 EUR 1,54 EUR +2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-15 oznacza to wzrost ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 2215 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii, 2040 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2940 z dnia 2019-03-19 cena za kilogram wynosi 6,70 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje wzrosty. Tym razem wzrosła o 2 centy. Rozwiązał się worek z podwyżkami cen tuczników i czas zebrać trochę pieniędzy i miejmy nadzieję zarobić. Jutro na Dużej Giełdzie można spodziewać się sporej podwyżki. To powinno się odbić na cenach skupu także w naszych skupach. Negocjujcie więc cenę i nie spieszcie się ze sprzedażą tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz