2019-03-20 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,43 EUR +7 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-13 oznacza to wzrost ceny o 7 centów.

Przy kursie EUR 4,2864 z dnia 2019-03-20 cena za kilogram wynosi 6,43 PLN.

Cena obowiązuje od 21.03 do 27.03.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Mega wzrost na Dużej Giełdzie. Dawno oczekiwany wzrost cen skupu o znaczącej skali. Wzrost o 7 centów, a w przeliczeniu na złotówki 33 grosze to jest coś co powinno zadowolić hodowców. Ale to tylko początek, oczekiwania hodowców są większe a zapotrzebowanie na tuczniki będzie jeszcze rosło. Cena w najbliższym czasie nie pójdzie w dół, więc jeśli nie musicie sprzedawać, nie spieszcie się.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz