2019-03-21 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
9,10 DKK 8,90 DKK +0,20

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-14 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5744 z dnia 2019-03-21 cena za kilogram wynosi 5,23 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 13 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

To już poważne wzrosty. Skoro Duńczycy kolejny tydzień podnoszą ceny skupu tuczników u siebie, to w całej Europie można spodziewać się podwyżek cen. Dla naszych hodowców to dobry znak. A z drugiej strony kupujący mogą oczekiwać narastających problemów z zaopatrzeniem w żywiec do uboju. Przynajmniej do Wielkanocy będzie dobrze. Potem po chwili przestoju powinny dalej rosnąć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz