2019-03-21 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 405 DKK 390 DKK +15 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 390 DKK 375 DKK +15 DKK
konwencjonalne 380 DKK 365 DKK +15 DKK

Kurs DKK z dnia 2019-03-21 wynosi 0,5744

Notowanie obowiązuje od 25.03 do 31.03.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Warchlaki drożeją. We wszystkich statusach zdrowotnych o 15 DKK. Jest zapotrzebowanie na warchlaki i to duże. Rosnące zapotrzebowanie oznacza systematyczny wzrost ceny sprzedaży. Równocześnie rosną ceny skupu, które jeszcze mają sporo do nadrobienia. Najlepiej wyjdą na tym Ci którzy zaopatrzyli się w zwierzęta kilka miesięcy temu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz